Witamy na oficjalnej stronie gmin partnerskich Gozdnica - Hahnichen Wtorek 14 marca 2017 r.

Wędkowanie na pograniczu gmin Gozdnica – Hähnichen

Wędkowanie na pograniczu gmin Gozdnica – Hähnichen
Wędkowanie na pograniczu gmin Gozdnica – Hähnichen
W sobotę 5 lipca 2014 r. odbyły się zawody wędkarskie, które były częścią projektu „Wędkowanie na pograniczu gmin Gozdnica – Hähnichen”. Od rana wędkarze z partnerskich gmin rywalizowali w kategorii seniorów drużynowo i indywidualnie oraz w kategorii Juniorów indywidualnie. Po zaciętej rywalizacji komisja sędziowska ustaliła wyniki. Wśród juniorów zwyciężył Kamil Niedziałkowski. Wśród seniorów zwyciężył Pan Damian Niedziałkowski, drużynowo zwyciężyła drużyna w składzie: Kalina Krzysztof, Kalina Waldemar, Żywica Waldemar, Drogosz Jacek. Przeprowadzono także konkurs kulinarny na najsmaczniejszą rybę który wygrała Pani Simone Wiedemann.
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Domu Kultury w Gozdnicy. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Zarządu Polskiego Związku Wędkarstwa Pan Mirosław Kamiński – Prezes Okręgu z Zielonej Góry oraz Pan Czesław Aleksandrowicz – Przewodniczący Rady Rejonu w Żaganiu. Nagrody wręczali przedstawicie partnerskich gmin.
Uroczystość uświęcił występ uczennic z gozdnickiego gimnazjum, które zaśpiewały kilka utworów. Po wręczeniu nagród i występie artystycznym uczestnicy skonsumowali kolację, po której rozpoczęła się biesiada. Uczestnicy z obu partnerskich gmin mieli okazję do wymiany doświadczeń związanych ze wspólną pasją jaką jest wędkarstwo. Dzięki temu mogły zawiązać się nowe przyjaźnie. Przed wyjazdem goście z Niemiec zadeklarowali chęć uczestniczenia w kolejnych tego typu projektach.
Całość imprezy była tłumaczona na język niemiecki. Tłumacze służyli wszystkim gościom w części oficjalnej oraz przy nieformalnych rozmowach.


Projekt „Wędkowanie na pograniczu gmin Gozdnica – Hähnichen” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa – 10% w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013.

Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego oraz budżet państwa: Inwestujemy w Waszą przyszłość.
Europäische Union. Europäischer Fonds für regionale Entwicklung und Staatshaushalt: Wir investieren  in ihre Zukunft.
Projekt współfinansowany
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa – 10 % w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007 – 2013.