Witamy na oficjalnej stronie gmin partnerskich Gozdnica - Hahnichen Wtorek 14 marca 2017 r.

Polsko-niemieckie spotkanie z Mikołajem

Polsko-niemieckie  spotkanie  z  Mikołajem
Polsko-niemieckie spotkanie z Mikołajem
We wtorek 6 grudnia 2011r. odbyła się uroczystość pod hasłem „ Polsko- niemieckie spotkanie z Mikołajem” w ramach projektu dofinansowanego z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007 – 2013.
Do południa w przedszkolu odbywały się różnego rodzaju konkursy z nagrodami  i zabawy integracyjne. Po obiedzie dzieci udały się do Domu Kultury, gdzie obejrzały przedstawienie teatralne i odbyła się zabawa Mikołajkowa z udziałem Mikołaja. W przerwie zabawy dzieci miały możliwość skosztowania wielu tradycyjnych polskich potraw. Śpiewały znane kolędy w języku polskim i niemieckim. Ostatnim punktem programu było wręczenie każdemu dziecku paczki. Każde dziecko usiadło Mikołajowi na kolana i otrzymało pamiątkowe zdjęcie.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa – 10 % w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007 – 2013 .
Projekt współfinansowany
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa – 10 % w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007 – 2013.