Witamy na oficjalnej stronie gmin partnerskich Gozdnica - Hahnichen Wtorek 14 marca 2017 r.

Polsko – niemieckie obchody jubileuszu 50. lecia pożycia par małżeńskich z udziałem dzieci przedszkolnych

Polsko – niemieckie obchody jubileuszu 50. lecia pożycia par małżeńskich z udziałem dzieci przedszkolnych
Polsko – niemieckie obchody jubileuszu 50. lecia pożycia par małżeńskich z udziałem dzieci przedszkolnych
W sobotę 21 czerwca 2008 r. w Sali widowiskowej Domu Kultury w Gozdnicy odbyła się polsko – niemiecka uroczystość wręczenia Medali "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" nadanych naszym mieszkańcom przez Prezydenta RP. Na zaproszenie Pana Burmistrza Zdzisława Płaziaka przybyli Szanowni Jubilaci oraz Ich bliscy, a także jubilaci z niemieckiej gminy partnerskiej Hähnichen.
Uroczystość rozpoczęła się występem dzieci z Przedszkola Miejskiego w Gozdnicy oraz występem dzieci ze szkoły muzycznej z Niemiec.
Dekoracji medalami, w imieniu Pana Prezydenta, dokonał Burmistrz Zdzisław Płaziak, który złożył jubilatom serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności  oraz wręczył  pamiątkowe dyplomy, upominki oraz kwiaty.
Podobne życzenia przekazała dostojnym gościom również Burmistrz Hähnichen Margitta Schlabitz.
Po części oficjalnej i po wzniesieniu toastu symboliczną lampką szampana dostojni goście zaproszeni zostali przez organizatorów na kolację, podczas której mieli okazję zobaczyć występ zespołu folklorystycznego Lipianki – Krokusy oraz występ młodzieżowej grupy tanecznej. Następnie przy muzyce z Ich lat młodości, jubilaci obu krajów mogli powspominać dawne czasy i wspólnie zaśpiewać znane im przeboje.
Na zakończenie imprezy "Złote Pary" podziękowały za serdeczne przyjęcie i pamięć oraz za mile spędzony wieczór w gronie przyjaznych im osób.
 
Małżeństwa obchodzące jubileusz 50. lecia pożycia małżeńskiego:
 
Anna i Piotr Król, Irena i Jan Macios, Stanisława i Józef Maksymowicz, Anna i Roman Malinowscy, Stefania i Jan Mulik, Janina i Andrzej Mazurkiewicz,
Zofia i Czesław Rosińscy, Zofia i Kazimierz Wojciechowscy
 
z Gminy Hähnichen:
 
Christa i Horst Zippel, Sieglinde i Manfred Priem, Irmgard i Heinz Pallent
 
oraz para Diamentowych Jubilatów – Marianna i Julian Łasocha.
 
Ich wspólne życie "na dobre i na złe" to symbol rodzinnej miłości i dowód wzajemnego zrozumienia. Niech Wasz Jubileusz będzie wzorem i pięknym przykładem dla młodych pokoleń.
My życzymy Im: "długich lat życia w dobrym zdrowiu i serdecznej opieki osób najbliższych".
 
Uroczystość odbyła się w ramach projektu Gminy Gozdnica:
 
Polsko – niemieckie obchody jubileuszu 50. lecia pożycia par małżeńskich z udziałem dzieci przedszkolnych
Projekt wspierany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej
 
Projekt współfinansowany
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa – 10 % w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007 – 2013.