Witamy na oficjalnej stronie gmin partnerskich Gozdnica - Hahnichen Wtorek 14 marca 2017 r.

Dni Gozdnicy 2008

Dni Gozdnicy 2008
Dni Gozdnicy 2008
Uroczystości związane ze świętem naszego miasta rozpoczęły się już w piątek 22 sierpnia 2008 r. otwarciem Powiatowego III Zlotu Gwiaździstego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Burmistrz Gozdnicy pan Zdzisław Płaziak, jako gospodarz przywitał wszystkich mieszkańców i uczestników zlotu, życząc miłego spędzenia czasu w naszym mieście. Także Burmistrz Iłowej pan Adam Gliniak skierował ciepłe słowa do emerytów, rencistów i inwalidów, życząc im przede wszystkim dużo zdrowia. Prezes żagańskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów pan Tadeusz Wołoszyn podziękował za możliwość zorganizowania zlotu w Gozdnicy. Podczas tego spotkania sekcja taneczna Domu Kultury w Gozdnicy pod kierunkiem pani Elżbiety Grzywny zaprezentowała swoje umiejętności. Wystąpił zespół młodzieżowy „Crazy Cat’s” i zespół ludowy Margaretki. Wieczór zakończył się wspaniałą zabawą taneczną, na której najładniej bawili się uczestnicy Zlotu Gwiaździstego.
Kulminacyjnym dniem święta naszego miasta była sobota. W tym dniu nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi na tablicy umieszczonej przy Urzędzie Miejskim w Gozdnicy, informującej o współpracy partnerskiej Gozdnicy z  Gminą Hähnichen (Niemcy) i Mikroregionem Jizerské podhůří (Czechy). W tej ważnej chwili obecni byli zaproszeni goście w osobach:  Burmistrz Gminy Hähnichen pan Qveiser Werner, pani Margitta Schlabitz, przedstawiciele Mikroregionu Jizerskié Podhéří: Starosta pan Jaromir Tichý, Starosta pan Romana Slezǎk, Starosta pan Jarosław Műller, Wójt Gminy Przewóz pan Ryszard Klisowski, Wójt Gminy Wymiarki pan Henryk Zołotucha, Ksiądz Proboszcz Jan Kubica, Prezes Miejskiego  Klubu Sportowego „Budowlani” pan Mieczysław Smereka, Prezes Gozdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji pan Marek Goc przedstawiciele zaprzyjaźnionych straży pożarnych  z Czech, Niemiec i Gozdnicy, redaktor Gazety Regionalnej pani Małgorzata Trzcionkowska oraz inni zaproszeni goście i mieszkańcy Gozdnicy. Burmistrz Miasta przy udziale zaproszonych gości dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi. Uroczystości i przemarszowi do kościoła na mszę św. towarzyszył akompaniament orkiestry dętej z Iłowej. Asysta honorowa Batalionu Remontowego 11 Dywizji Pancernej z Żagania, poczty sztandarowe Miasta Gozdnica i Batalionu Remontowego 11 Dywizji Pancernej oraz udział orkiestry dętej z Iłowej przyczyniły się do uświetnienia uroczystej mszy św. za Gozdnicę. Po mszy wspaniały korowód złożony z mieszkańców, władz miejskich, zaproszonych gości, wojska i orkiestry dętej przemaszerował w kierunku stadionu miejskiego na dalsze uroczystości i atrakcje zaplanowane na ten dzień m.in. występ orkiestry dętej z Iłowej, warsztat kołowy Batalionu Remontowego, międzynarodowy pokaz umiejętności strażackich, występ zespołu ludowego „Krokus”  i zespołu PAIHIVO. Z  ciekawym repertuarem wystąpił młodzieżowy duet DELORIAN z Gozdnicy. Ostatnią atrakcją dnia była zabawa przy zespole „Aby do rana”.
Niedziela, trzeci dzień obchodów zapowiadała się nieciekawie, od rana padał deszcz i wydawało się, że nic już nie można zrobić. Impreza przeniesiona została do Domu Kultury, zaczęła się nieco później niż planowano, ale było wspaniale. Wystąpiły dwa zespoły ludowe Podgórzanie z Mirska i Lasowianie z Pieńska, zespół młodzieżowy „WHISKY DŻEM BAND” i gwiazda wieczoru zespół ALCHEMIST PROJECT. Dyskoteka trwająca do rana  zakończyła te przyjemne dni. Niewątpliwą atrakcją była loteria fantowa, a przede wszystkim losowanie nagrody głównej – pięknego czerwonego skutera. Wszyscy wiedzą, że szczęśliwym posiadaczem skutera została pani Anna Radzięta – gratulacje!          
Projekt współfinansowany
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa – 10 % w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007 – 2013.